ساعات کار : همه روزه - 19:00-7:00
  تماس : 02165555770-02165565770

آزمایش خون در بارداری

آزمایش خون در بارداری

یکی از آزمایش های معمول که در دوران بارداری صورت می گیرد آزمایش خون است برای انجام این آزمایش حتماً از پزشک خود سوال کنید که این آزمایش به صورت ناشتا باشد یا خیر ؟برای انجام این آزمایش نمونه ای از خون گرفته می شود و مورد بررسی قرار می گیرد  اگر این آزمایش  باتوجه به نسخه پزشک قرار است به صورت ناشتا باشد باید حتماً حداقل 8 ساعت قبل از آن چیزی نخورده باشید .در دوران بارداری هریک از نتایج از آزمایش خون می تواند به صورت زیر باشد .

گروه خون در بارداری :تعیین گروه خون در بارداری برای مشخص شدن وضعیت گروه خونی می باشد تا در حین زایمان در صورت نیاز خون تزریق شود .در واقع مشخص شدن گروه خونی مادر بسیار حساس و مهم می باشد .

بررسی قند خون :بررسی سطح خون در سه ماهه اول بارداری صورت می گیرد که با انجام دادن آزمایش خون مشخص می شود در صورتی که در سه ماه اول بین 130 تا 140 باشد نیاز است تست چالش گلوکز از مادر گرفته شود و حتماً باید در 24 تا 28 بارداری تکرار شود.

سطح هموگلوبین که با انجام آزمایش خون انجام می شود که در واقع آزمایشی برای کم خونی می باشد در صورتی که سطح هموگلوبین کمتر از 11 گرم باشد نشان دهنده این است که مادر  دچار کم خونی است و باید زیر نظر پزشک به سرعت درمان پیدا کند .

آهن :با توجه به نتایج بدست آمده از آزمایشهای خون در صورت نیاز پزشک برای شما قرص آهن تجویز می کند.

بیماری های آمیزشی : به منظور تشخیص بیماری های هپاتیت B یا HIV انجام می شود .

محافظت در مقابل سرخجه:در صورت که مادر پیش از بارداری به سرخجه مبتلا شده باشد به دلیل عوارض بسیار بدی که دارد امکان بارداری برای او وجود نخواهد داشت .

تیروئید :یکی از آزمایش های بسیار الزام و ضروری انجام آزمایش تیروئید است با توجه به تغییراتی که بر فیزیولوژیک و هومون که ایجاد می کند بسیار حائز اهمیت است .

برخی از خدمات آزمایشگاه آریا

نمونه گیری

بخش بیوشیمی

هورمون شناسی

بخش میکروبیولوژی

بخش سورولوژی

بخش هماتولوژی

راههای ارتباطی با آزمایشگاه پزشکی

شهر جدید اندیشه- فاز سه-خیابان آزادی-مجتمع آپادانا-آزمایشگاه آریا

02165565770-02165555770

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 5 =