ساعات کار : همه روزه - 19:00-7:00
  تماس : 02165555770-02165565770

هورمون شناسی

هورمون ماده‌ای شیمیایی است که در غدد درون‌ریز ساخته شده و به داخل جریان خون می‌ریزد. این ماده روی سلول‌های هدف گیرنده دارد و با نشستن روی آن اعمال سلول را تغییر می‌دهد. مقدار هورمون‌ها توسط ارتباطات پیچیده اعضای دستگاه درونریز با هم و با دستگاه عصبی تنظیم می‌شود.
IMG_0311 (Copy)
در بدن انسان دو نوع کلی هورمون وجود دارد: هورمون‌های استروییدی مانند هورمونهای جنسی و هورمون هاي آمینو اسیدی. گیرنده‌های هورمون‌های امینو اسیدی در روی سلول‌های هدف قرار دارد و گیرنده‌های هورمون‌های استروییدی در درون سیتوپلاسم و یا روی هسته قرار دارند.

این بخش (بخش هورمون شناسی) نیز یکی از مهمترین بخش های آزمایشگاه می باشد که با استفاده از تجهیزات مدرن و کیت های معتبر، طیف وسیعی از هورمون ها و شاخص های سرطان با روش بسیار دقیق مورد آزمایش قرار می گیرند.
hormon
تعدای از هورمونها:
معروفترین هورمونهای بدن عبارتند از انسولین، گلوکاگون، هورمون رشد، هورمونهای تیروئید، پاراتورمون، کلسی تونین، کورتیزول، هورمونهای جنسی مانند تستوسترون، استروژن و پروژسترون، رنین، آلدوسترون، آنژیوتانسین، هورمون ضد ادراری، اکسی توسین، پرولاکتین و …

بخش بیوشیمی آزمایشگاه آریا مجهز به دستگاه فول اتومات زیمنس (siemens)که بهترین برند در بررسی تستهای هورمونی و بیوشیمیایی می باشد و بطور سیستم بسته ( (CLOSED یعنی به نحوی که کیت های مخصوص دستگاه زیمنس با هزینه های زیاد ولی با دقتی فوق العاده جوابهای هورمونی و … مراجعه کنندگان عزیز را آنالیز میکند، مجهز است.
این بخش به دستگاه های مدرن و مجهز كامپيوتري مجهز است كه البته در تمامی مراحل آزمایش كادر مجرب و كارشناس آزمایشگاه آریا حضور دارند، از مزایای این بخش استفاده از سرم كنترل هاي داخلي و خارجي و شركت در برنامه هاي كنترل كيفي خارجي و داخلي است که می تواند نتایج آزمایش را با دقت بالا و کم ترین میزان خطا به همشهریان ارائه دهد .
تست های مختلفی همچون آزمایش قند و چربی و … بسیاری از تست های مهم که با سطح سلامت بدن ارتباط مستقیم دارند در این بخش مورد آزمایش قرا می گیرند. در همین جا عرض میکنیم برای انجام آزمایشات فرد مراجعه کننده باید بین حداقل 10-12 ساعت ناشتا باشند تا بهترین جواب ممکن برای آنها گزارش شود.

IMG_0304 (Copy)