021-65555770-65565770
شهر اندیشه، فاز سه، بلوار آزادی، مجتمع پزشکی آپادانا

در دنیای امروز، برای هر بیماری راه های درمان وجود دارد، که ناباروری افراد نیز شامل این موضوع می شود . با تست مایع اسپرم، نمونه گیری در آزمایشگاه های مربوطه و طی دوره های درمان مشخص، متخصصین این بیماری را درمان می کنند. در این مقاله قصد داریم در خصوص نحوه جمع آوری مایع منی و آزمایش اسپرم  مطالبی را بیان کنیم.

آزمایش اسپرم

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که در مورد آزمایش تجزیه منی و یا اسپرموگرام نشنیده باشید . معمولا آزمایش اسپرم به دلایل مشکلات باروری انجام می شود . زمانی که افراد مشکلات باروری داشته باشند به منظور تشخیص وضعیت باروری از لحاظ طبیعی و غیرطبیعی این آزمایش انجام می شود .

نحوه جمع آوری مایع منی

نحوه جمع آوری مایع منی

آزمایش اسپرم به منظور بررسی تعداد، سلامت و حرکت اسپرم می پردازد . مایع منی مایعی حاوی اسپرم است به منظور بررسی های بیشتر و سلامت اسپرم ها مورد آزمایش و ارزیابی قرار می گیرد.

پزشکان معمولا آزمایش اسپرم را طی چند مرحله مورد ارزیابی قرار می دهند تا از سلامت اسپرم ها مطلع شوند. معمولا آزمایش اسپرم در فواصل زمانی بین هفت روز تا سه ماه انجام می شود تا با توجه به میانگین نمونه های اسپرم بتوانیم به نتیجه قطعی دست یابیم .

نحوه جمع آوری مایع منی

نمونه منی باید در زمان مناسب برای انجام آزمایش اسپرم جمع آوری و به آزمایشگاه ارسال شود . بهترین زمان برای جمع آوری مایع منی بین سه تا پنج روز پس از آخرین تماس جنسی یا انزال تهیه شود و تهیه نمونه منی زودتر از دو روز و پس از هفت روز مناسب نخواهد بود .

نمونه منی بهتر است به صورت طبیعی با دست کمی نمناک تهیه شود و از تحریک مصنوعی (صابون، ژل، شامپو) خودداری ورزید . بهتر است پس از تهیه، نمونه منی در ظرف مخصوص آزمایشگاه قرار داده شود و استفاده از کاندوم جهت جمع آوری نمونه منی را فراموش کنید .

مدت زمان تحویل تهیه مایع منی به آزمایشگاه بسیار حائز اهمیت می باشد. بهتر است جمع آوری مایع منی در آزمایشگاه انجام شود در غیر اینصورت کمتر از سی دقیقه به آزمایشگاه ارسال گردد.

هنگام جمع آوری مایع منی از ظرف مخصوصی که آزمایشگاه در اختیار شما قرار داده است استفاده نمایید و قبل از ریختن نمونه به داخل ظرف، ابتدا ظرف را با نگاه داشتن در دستان خود به دمای محیط برسانید سپس اقدام به جمع آوری مایع منی نمایید .

آزمایشگاه آریا یکی از مجهزترین و مدرن ترین آزمایشگاه های تشخیص طبی و پزشکی ایران می باشد . این آزمایشگاه به عنوان تنها مرکز مجهز به دستگاه فول اتومیشن زیمنس آلمان، در غرب تهران، همه روزه از 7 صبح لغایت 7 شب خدمت رسان بیماران عزیز در انجام کلیه تست های آزمایشگاهی می باشد . لازم به ذکر است جواب دهی  24 ساعته و اورژانسی در صورت درخواست پزشک صورت می پذیرد . در این مجموعه سعی شده است که از بروزترین و پیشرفته ترین تجهیزات و تکنولوژی آزمایشگاهی استفاده گردد . در کنار دقت و کیفیت بالای نتایج آزمایشات، سرعت و جوابدهی سریع نیز از امتیازات بارز این مجموعه می باشد .

هنگام تهیه مایع منی بهتر است تمامی نمونه را در ظرف جمع آوری نمایید و توجه نمایید که تنها جمع آوری قسمتی از مایع منی ممکن است باعث بدست آمدن نتیجه غیر واقعی شود .

زمانی که عمل وازکتومی را انجام داده اید بهتر است پس از دو ماه جهت تعیین کفایت وازکتومی اسپرم اقدام نمایید و لازم است بدانید که قبل از انجام آزمایش اسپرم به مدت یک تا دو روز از برقراری رابطه جنسی اجتناب ورزید .

قبل از انجام آزمایش اسپرم بهتر است در صورت مصرف هر نوع دارو پزشک خود را مطلع سازید .

نتیجه گیری

ناباروری در مردان نقش بسزایی در نازایی خواهد داشت، در صورتی که مشکل ناباروری در مردان به دلیل تشخیص کمبود اسپرم باشد اولین تست آزمایشگاهی، آزمایش اسپرم خواهد بود . جهت تماس با بهترین آزمایشگاه در اندیشه می توانید با شماره های 02165565770 – 02165555770 تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس اینستاگرام آزمایشگاه آریا مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به آزمایشگاه خوب در اندیشه مراجعه نمایید .

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + شش =

تماس سریع