021-65555770-65565770
شهر اندیشه، فاز سه، بلوار آزادی، مجتمع پزشکی آپادانا

در گذشته به علت نبود تکنولوژی لازم جهت آزمایشات دوران بارداری افراد نمی توانستند از جنسیت و یا بیماری های مادرزادی و همچنین ناهنجاری های ان مطلع شوند، لذا جامعه با آمار سرسام آوری از نوزادان ناقص مواجه شده بود. اما دیری نپایید که تکنولوژی به یاری بشر شتافت و با دستاوردهای نوینی بهترین آزمایشگاه غربالگری این معضل را برطرف کرد. حال مادران با پیگیری آزمایشات تشخیصی و غربالگری به راحتی می توانند از تعیین جنسیت و سلامت آن آگاهی کسب کنند و بارداری ایمنی را تجربه کنند. اما پس از گذشت این زمان اکنون می توان آزمایشگاه خوب را از آزمایشگاه بد تشخیص داد؟ اصولا چه آزمایشگاهی عنوان خوب و بهترین آزمایشگاه غربالگری کسب خواهد کرد؟ در ادامه به برخی کاراکتر های آزمایشگاه خوب خواهیم پرداخت تا انتخاب را برای کسانی که به دنبال بهترین آزمایشگاه غربالگری در کرج هستند راحت تر کنیم، با ما همراه باشید.

بخش های مختلف آزمایشگاه خوب 

همواره یکی از دغدغه های افرادی که قصد مراجعه به آزمایشگاه دارند، این است که هنگام مراجعه به آن اطلاعات کافی نسبت به بخش های مختلف آزمایشگاه ندارند. و نمی دانند برای انجام آزمایش مورد نظر باید به کدام بخش سر بزند و به همین منظور شناخت و آشنایی با بخش های مختلف آزمایشگاه اهمیت دارد.

آزمایشگاه تشخیصی طبی

عمدتاٌ تمامی بررسی ها بر روی نمونه های خون انجام می شود. این آزمایش ها به منظور آنالیز ادرار و انگل، بیوشیمی، هماتولوژی، میکروب شناسی، پاتولوژی، بانک خون، هورمون شناسی انجام می شود.

لازم به ذکر است که این تفکیک ها به منظور سهولت و بهره مندی هر چه بیشتر مراجعین صورت می گیرد.

در بخش مولکولی آزمایشگاه ژنتیک پزشکی، بیماری های خونی، پوستی، عصبی، استخوانی و حتی زنان و زایمان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

ویژگی های یک آزمایشگاه خوب غربالگری

بیمار محور بودن آزمایشگاه های پزشکی

یکی از مهم ترین فاکتور های که برای انتخاب بهترین آزمایشگاه پزشکی می توان در نظر گرفت، بیمار محور بودن و عدم ارجحیت منافع شخصی خود به سلامتی بیمار است.

به روز بودن کادر مجرب آزمایشگاه و آشنایی جدید ترین تکنیک های روز دنیا برای ارائه هر چه بهتر خدمات به مشتریان است.

مجهز بودن آزمایشگاه

اولین و یا مهمترین المان برای یک آزمایشگاه خوب، تجهیز بودن به تمامی آزمایشات است. به این معنی که  بتواند تمامی آزمایشات غربالگری از جمله سونوگرافی  nt، سونوگرافی آنومالی، سونوگرافی واژینال ،آزمایشات سه  ماهه اول، آزمایشات سه ماهه دوم، آزمایشات سه ماهه سوم و … را دارا باشد تا مادران به راحتی بتوانند در صورت نیاز از این آزمایشات بهره مند شوند.

یکی از مهمترین آزمایشات که در غربالگری اهمیت دارد، آزمایش غربالگری ناهنجاری کروموزومی است. البته باید توجه داشت که آزمایشاتی که برای ناهنجاری های شنوایی، بینایی ، تالاسمی و … انجام می شود جدای این آزمایشات بوده و با آزمایشات غربالگری تشخیص داده نخواهد شد.

از جمله اختلالات کروزومی می توان سندرم داون و تریزومی کروموزوم ها را نام برد که به نوبه خود از مهترین آزمایشات دوران بارداری هستند.

آزمایشگاه آریا با داشتن تمامی این آزمایشات می تواند کمک شایانی برای جلوگیری از صرف وقت جهت پیدا کردن بهترین آزمایشگاه  در اختیار متقاضیان قرار دهد.

آزمایشگاه-در-کرج

آزمایشگاه-در-غرب استان تهران و در نزدیکی شهر کرج

پرسنل مجرب

یکی دیگر از المان های یک آزمایشگاه خوب غربالگری در کرج  وجود پرسنل با تجربه و در عین حال با حوصله است. چراکه مادرانی که برای آزمایشات غربالگری مراجعه می کنند، اغلب به دلیل اضطراب از سلامت جننی خود نیازمند پرسنلی هستند که به آن ها قوت قلب داده و همراه خوبی در این دوران برای آن ها باشند. هم چنین علاوه بر آن ها حوزه وظایف کارشناس آزمایشگاه به گرفتن و جمع آوری نمونه های خون آزمایشگاهی، انجام تکرار آزمایشات در صورت نیاز، استفاده از تجهیزات اتوماتیک، ثبت نتایج و اعلام آن به افراد مربوطه، اطمینان حاصل کردن از درستی و بهداشتی بودن کلیه تجهیزات، نظارت بر میزان مواد مورد نیاز و در صورت سفارش دهی آن ها، محدود می شود.

تکنولوژی به روز شده

وجود دستگاه ها با تکنولوژی به روز شده از جمله عواملی است که یک آزمایشگاه  را به یک آزمایشگاه خوب تبدیل خواهد کرد. بنابراین امکان برخورداری از انواع آزمایشات غربالگری به وسیله دستگاه های نوین از دیگر المان های یک آزمایشگاه خوب است.

آزمایشگاه آریا یکی از مجهزترین و مدرن ترین آزمایشگاه های تشخیص طبی و پزشکی ایران می باشد . این آزمایشگاه به عنوان تنها مرکز مجهز به دستگاه فول اتومیشن زیمنس آلمان، در غرب تهران، همه روزه از 7 صبح لغایت 7 شب خدمت رسان بیماران عزیز در انجام کلیه تست های آزمایشگاهی می باشد . لازم به ذکر است جواب دهی 24 ساعته و اورژانسی در صورت درخواست پزشک صورت می پذیرد .برای نوبت دهی و وقت قبلی با شماره های 65555770-65565770 تماس بگیرد یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

مکان و دسترسی  به آزمایشگاه

از جمله مزایای آزمایشگاه غربالگری برای مادران در دسترس بودن آزمایشگاه و همچنین داشتن فاصله مناسب تا محل زندگی آن ها است. چرا که برخی آزمایشات به دلیلی حساسیت بالا برای سلامت جنین و مادر نیازمند مراجعه فوری  هستند، لذا دسترسی راحت و قرار داشتن آزمایشگاه در خارج از محدوده ترافیک های شهری می تواند افراد را برای انجام آزمایشات ترغیب کند.

زمان جوابدهی

زمان جوابدهی آزمایشات در یک آزمایشگاه غربالگری خوب، از دیگر مولفه های بهترین بودن آن به حساب می آید زیرا اغلب افراد برای تشخیص بیماری خود آزمایش می دهند و هر چه این زمان جوابدهی زودتر و با کیفیت تر باشد کنترل روند پیشرفت بیماری بهتر صورت می گیرد.

سابقه خوب و معتبر

یکی دیگر از ویژگی های آزمایشگاه آریا در کرج سابقه و تجربه آن است که هر کسی را ترغیب به مراجعه به آن جا می کند. این سوابق محصول سال ها تلاش و پژوهش در راستای بالا بردن سطح کیفی خدمات است.

هزینه آزمایشات

از مهمترین نکات در باره ویژگی های بهترین آزمایشگاه غربالگری برای خانواده ها هزینه آزمایشات است. این نکته بسیار حائز اهمیت است که دغدغه اصلی والدین قبل از تصمیم برای داشتن فرزند بحث هزینه های دوران بارداری است. بنابرای آزمیشگاهی خوب می تواند با داشتن تعرفه های معقول و مناسب حس امنیت خاطر را برای والدین ایجاد کند.

اگر در پی انجام آزمایشات غربالگری دوران بارداری هستید می توانید با سرچ بهترین آزمایشگاه غربالگری از خدمات آن بهره مند شوید.

نتیجه گیری

با انجام انواع آزمایشات و غربالگری های در این آزمایشگاه های معتبر در حدود محل سکونت خود می توانید از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کنید علاوه بر آن غربالگری های دوران بارداری می تواند انواع ناهنجاری را تشخیص و در صورت امکان درمان کند تا فرزندی سالم متولد شود.

اگر در زمینه آزمایش های غربالگری و ویژگی های بهترین آزمایشگاه غربالگری در کرج سوالی دارید می توانید در انتهای همین مقاله بخش نظرات آن را با متخصصین آزمایشگاه آریا مطرح کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دو =

تماس سریع