مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
خانه » News » سندروم ری

سندروم ری

سندروم ری

این بیماری با نام سندروم ری (syndrome Reye’s) یک بیماری بسیار خطرناک بوده که بر مغز و کبد کودکان نیز تاثیر خواهد گذاشت. این سندروم در میان کودکان دیده خواهد شد و در حالتی است که بهبود و ریکاوری خود را از یک عفونت ویروسی دریافت خواهد کرد.اما نکته مهم این است که سندروم ری جزو بیماری های نادر میباشد احتمال مبتلا شدن کودک به آن کم میباشد.اما به هر حال با توجه به جدی بودن و خطرناک بودن این بیماری باید آن را جدی گرفت و به محض مشاهده علائم به پزشک متخصص مراجعه نمایند.
سندروم ری اولین بار در سال 1963 توسط پاتولوژیست استرالیایی به نام داگلاس ری ، نیز تشخیص داده شد. تحقیقات و مطالعات مختلف عامل ایجاد کننده این سندروم را داروهای آسپیرین یا داروهای حاوی آسپیرین تشخیص داده اند که بعد از این تحقیقات پزشکان کمتر و یا اصلا داروی آسپیرین را برای کودکان و نوجوانان تجویز نکردند.  اما تا کنون این بیماری به خوبی شناخته نشده است.

سندروم ری

نشانه های سندروم ری

این بیماری معمولا در بین کودکان 4 تا 14 سال دیده خواهد شد و احتمال وقوع این بیماری در زمانی میباشد که عامل های ویروسی بیشتر است به طور مثال در فصل زمستان یا شیوع آنفلوانزای نوع ب و آبله مرغان  این سندروم بیشتر رخ خواهد داد.
مدت زمان این بیماری بسته به شدت بیماری میباشد ، ممکن است ملایم و کوتاه باشد ، اما نکته مهم این است شاید به ندرت پیش بیاید و فورا ً منجر به مرگ شود. در صورت مشاهده علائم باید شخص فورا به صورت اورژانس درمان را شروع کند زیرا به طور جدی جان کودک شما را مورد تهدید قرار خواهد داد.

علائم و نشانه های سندروم ری

بیماری سندروم ری قالبا بیماری میباشد که از طریق بیماری های عفونتی مانند:عفونت مجرای فوقانی تنفسی، بیماری های اسهالی و آبله مرغان نیز شروع خواهد شد. علت خطرناک بودن این بیماری از این جهت میباشد که نشانه های آن ملایم است و اصلا قابل شناسایی نخواهد بود .
سندروم ری قالبا یک روز الی دو هفته بعد از بیماری ویروسی ممکن است ادامه داشته باشد. بیماری های ویروسی که به این سندروم می انجامند، واگیردار هستند، اما خود بیماری سندروم ری واگیردار نخواهد بود.

نشانه های بیماری سندروم ری :
•استفراغ شدید
•بیحال بودن فرد و یا احساس خواب آلودگی
•در نوزادان: اسهال به همراه تنفس تند
•بدخلقی یا رفتارهای تهاجمی

با تشکر مدیریت سایت آزمایشگاه پزشکی آریا

برچسب ها:
مقالات مرتبط
چه فاکتورهایی در آزمایش خون بررسی می شود؟

چه فاکتورهایی در آزمایش خون بررسی می شود؟

فاکتورهای مورد بررسی در آزمایش خون سوال بسیاری از افرادیست که میخواهند آزمایش خون داده و یا آن را انجام بدهند. با بررسی فاکتورهای مختلف در خون اطلاعات زیادی درباره وضعیت بدن و سلامتی انسان به دست...

بهترین آزمایشگاه جامع پزشکی

بهترین آزمایشگاه جامع پزشکی

به دلیل وجود تعداد زیاد آزمایشگاه های تشخیص طبی در فردیس کرج، پیدا کردن و انتخاب بهترین آزمایشگاه شاید کمی وقت گیر باشد. در همین راستا و به دلیل کمک به کاربرانی که در جست و جوی یک آزمایشگاه مجهز و...

بهترین آزمایشگاه پزشکی [در اندیشه]

بهترین آزمایشگاه پزشکی [در اندیشه]

بهترین آزمایشگاه پزشکی در اندیشه کدام مرکز است؟ در زمان مراجعه به آزمایشگاه، به چه ویژگی هایی باید توجه کنیم؟ آزمایشگاه‌های پزشکی نقش بسیار حیاتی در تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌ها دارند. آنها به...

بهترین آزمایشگاه در شهریار

بهترین آزمایشگاه در شهریار

اگر قصد پیدا کردن بهترین آزمایشگاه تشخیص طبی در شهریار را دارید، این مطلب راهنمای بسیار جامعی است که کمک میکند در سریعترین زمان ممکن بتوانید آزمایشگاه مورد نظر خود را بیابید. اساسا، آزمایش هایی که...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سیزده =

تماس سریع