مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
خانه » News » سندروم ری

سندروم ری

سندروم ری

این بیماری با نام سندروم ری (syndrome Reye’s) یک بیماری بسیار خطرناک بوده که بر مغز و کبد کودکان نیز تاثیر خواهد گذاشت. این سندروم در میان کودکان دیده خواهد شد و در حالتی است که بهبود و ریکاوری خود را از یک عفونت ویروسی دریافت خواهد کرد.اما نکته مهم این است که سندروم ری جزو بیماری های نادر میباشد احتمال مبتلا شدن کودک به آن کم میباشد.اما به هر حال با توجه به جدی بودن و خطرناک بودن این بیماری باید آن را جدی گرفت و به محض مشاهده علائم به پزشک متخصص مراجعه نمایند.
سندروم ری اولین بار در سال 1963 توسط پاتولوژیست استرالیایی به نام داگلاس ری ، نیز تشخیص داده شد. تحقیقات و مطالعات مختلف عامل ایجاد کننده این سندروم را داروهای آسپیرین یا داروهای حاوی آسپیرین تشخیص داده اند که بعد از این تحقیقات پزشکان کمتر و یا اصلا داروی آسپیرین را برای کودکان و نوجوانان تجویز نکردند.  اما تا کنون این بیماری به خوبی شناخته نشده است.

سندروم ری

نشانه های سندروم ری

این بیماری معمولا در بین کودکان 4 تا 14 سال دیده خواهد شد و احتمال وقوع این بیماری در زمانی میباشد که عامل های ویروسی بیشتر است به طور مثال در فصل زمستان یا شیوع آنفلوانزای نوع ب و آبله مرغان  این سندروم بیشتر رخ خواهد داد.
مدت زمان این بیماری بسته به شدت بیماری میباشد ، ممکن است ملایم و کوتاه باشد ، اما نکته مهم این است شاید به ندرت پیش بیاید و فورا ً منجر به مرگ شود. در صورت مشاهده علائم باید شخص فورا به صورت اورژانس درمان را شروع کند زیرا به طور جدی جان کودک شما را مورد تهدید قرار خواهد داد.

علائم و نشانه های سندروم ری

بیماری سندروم ری قالبا بیماری میباشد که از طریق بیماری های عفونتی مانند:عفونت مجرای فوقانی تنفسی، بیماری های اسهالی و آبله مرغان نیز شروع خواهد شد. علت خطرناک بودن این بیماری از این جهت میباشد که نشانه های آن ملایم است و اصلا قابل شناسایی نخواهد بود .
سندروم ری قالبا یک روز الی دو هفته بعد از بیماری ویروسی ممکن است ادامه داشته باشد. بیماری های ویروسی که به این سندروم می انجامند، واگیردار هستند، اما خود بیماری سندروم ری واگیردار نخواهد بود.

نشانه های بیماری سندروم ری :
•استفراغ شدید
•بیحال بودن فرد و یا احساس خواب آلودگی
•در نوزادان: اسهال به همراه تنفس تند
•بدخلقی یا رفتارهای تهاجمی

با تشکر مدیریت سایت آزمایشگاه پزشکی آریا

برچسب ها:
مقالات مرتبط
فاکتورهایی که در آزمایش خون بررسی می شود

فاکتورهایی که در آزمایش خون بررسی می شود

فاکتورهای مورد بررسی در آزمایش خون سوال بسیاری از افرادیست که با این تست سروکار دارند. با دانستن فاکتورهای مورد بررسی در آزمایش خون اطلاعات زیادی درباره وضعیت بدن و سلامتی خود بدست می آوریم. اطلاعات...

 آزمایش روماتیسم

 آزمایش روماتیسم

آزمایش روماتیسم یک سری آزمون های پزشکی است که برای تشخیص بیماری های روماتولوژیکی مانند آرتریت روماتوئید، التهاب مفاصل و اختلالات اتصال بافت استفاده می شود. این آزمایش شامل اندازه گیری عوامل التهابی...

آزمایش پروستات

آزمایش پروستات

آزمایش پروستات نوعی آزمایش خون است که می تواند به تشخیص مشکلات پروستات از جمله سرطان پروستات کمک کند. در این مقاله قصد داریم در ارتباط با چگونگی آزمایش و نتایج آن و اینکه چه کسی می تواند آزمایش...

آزمایش اسپرم

آزمایش اسپرم

آزمایش اسپرم در دنیای امروز، برای هر بیماری راه های درمان وجود دارد، که ناباروری افراد نیز شامل این موضوع می شود. ناباروری در مردان، از شایع ترین علل ناباروری می باشند. افرادی که مشکل ناباروری دارند...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

تماس سریع