021-65555770-65565770
شهر جدید اندیشه، فاز سه، خیابان آزادی، مجتمع آپادانا، آزمایشگاه آریا

در دنیای امروز، برای هر بیماری راه های درمان وجود دارد، که ناباروری افراد نیز شامل این موضوع می شود. با تست مایع اسپرم، نمونه گیری در آزمایشگاه های مربوطه و طی دوره های درمان مشخص، متخصصین این بیماری را درمان می کنند.

هزینه آزمایش اسپرم

هزینه آزمایش اسپرم

اسپرم چیست و چطور تولید می شود؟

سلول های تولید مثلی در مردان را اسپرم می نامند، این سلول ها حاوی نیمی از ذخیره ژنتیکی انسان هستند. به روند ساخته شدن اسپرم که در بیضه ها اتفاق می افتد اسپرم ماتوژنز می گویند. اسپرم ماتوژنز روندی است که در آن قرار است سلول های ضایعه های اولیه که به نام اسپرم ماتوسلی شناخته می شوند تقسیم شوند و ذخیره ژنتیکی آن ها نصف شود و اسپرم را بسازند. انجام صحیح این روند برای باروری مردان بسیار ضروری است.

در اولین مرحله از اسپرم ماتوژنز، اسپرماتوسلی ها در بین سلول های بیضه مهاجرت می کنند. هر اسپرماتوسلی که از صد می گذرد و وارد لایه سلول های بیضه می شود شکل آن تغییر کرده و بزرگ می شود تا اسپرماتوسیت اولیه را بسازد . هر یک از این سلول ها دچار تقسیم نیازی می شوند. تقسیم نیازی بدین معناست که در آن 46 کروموزوم سلول در آن نصف می شود به طوری که 23 کروموزوم به یک اسپرماتیک می روند و 23 تایی دیگر به اسپرماتیتد دوم. با این کار ژن های کروموزومی هم تقسیم می شوند به طوری که نیمی از خصوصیات جنین آینده از پدر تامین می شود و نیمی دیگر از تخمک حاصل از مادر. دوره اسپرم ماتوژنز از سلول ضایعات تا اسپرم 74 روز طول می کشد.

آزمایش اسپرم چیست ؟

عملکرد اسپرم انتقال صفت و ویژگی های ژنتیکی از طریق 23 جفت کروموزوم است. سلول از یک سر، قطعه میانی و یک دم تشکیل شده است. سر حاوی هسته است که حمل کننده ماده ژنتیکی است . ترکیب 23 کروموزوم از سر اسپرم با 23 کروموزوم حاصل از تخمک سبب پیدایش انسان جدید می شود . برای اینکه اسپرم بتواند این عملکرد را داشته باشد باید از ویژگی های مناسب برخوردار باشد. برای بررسی این ویژگی ها آزمایش اسپرم انجام می شود. آزمایش آنالیز اسپرم، مهمترین قسمت از بررسی های اولیه برای تشخیص ناباروری در مردان به شمار می آید.

آزمایش اسپرم آزمایشی ساده است که تعداد، شکل، حرکت و عوامل دیگر مربوط به اسپرم را بررسی می کند. برای این آزمایش مقداری از مایع سیمن (منی) روی لام (تیغه شیشه ای) آزمایشگاهی ریخته شده و سپس روی میکروسکوپ بررسی می شود مایع سیمن مناسب باید غلظتی بیشتر از بیست میلیون اسپرم در میلی لیتر داشته باشد. و بیش از 50% اسپرم ها در آن متحرک و درصد مناسبی از شکل طبیعی برخوردار باشند. شکل غیر طبیعی اسپرم مثل اسپرم های که سر آن ها کوچک و بزرگ هستند و یا اینکه دارای دو سر هستند یا دم آن ها غیر طبیعی اند نمی توانند در بارور سازی تخمک موثر باشند.

آزمایشگاه آریا یکی از مجهزترین و مدرن ترین آزمایشگاه های تشخیص طبی و پزشکی ایران می باشد . این آزمایشگاه به عنوان تنها مرکز مجهز به دستگاه فول اتومیشن زیمنس آلمان، در غرب تهران، همه روزه از 7 صبح لغایت 7 شب خدمت رسان بیماران عزیز در انجام کلیه تست های آزمایشگاهی می باشد . لازم به ذکر است جواب دهی  24 ساعته و اورژانسی در صورت درخواست پزشک صورت می پذیرد . در این مجموعه سعی شده است که از بروزترین و پیشرفته ترین تجهیزات و تکنولوژی آزمایشگاهی استفاده گردد . در کنار دقت و کیفیت بالای نتایج آزمایشات، سرعت و جوابدهی سریع نیز از امتیازات بارز این مجموعه می باشد .

هزینه آزمایش اسپرم

یکی از سوالات شایع که ذهن مردان را به خود مشغول ساخته این است که هزینه آزمایش اسپرم به چه صورت است ؟ شایان ذکر است که هزینه آزمایش ها معمولا از بعد بررسی ها لازم و مراجعات حضوری مشخص می گردد. لذا برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه آزمایش اسپرم به آزمایشگاه پزشکی در شهریار مراجعه نماید .

نتیجه گیری

ناباروری در مردان نقش بسزایی در نازایی خواهد داشت، در صورتی که مشکل ناباروری در مردان به دلیل تشخیص کمبود اسپرم باشد اولین تست آزمایشگاهی، آزمایش اسپرم خواهد بود . جهت تماس با بهترین آزمایشگاه در اندیشه می توانید با شماره های 02165565770 02165555770 تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس اینستاگرام آزمایشگاه آریا مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به آزمایشگاه خوب در اندیشه مراجعه نمایید .

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

Call Now Buttonتماس سریع