مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
خانه » News » هموروئید

هموروئید

بیماری هموروئید

بیماری هموروئید در کشورمان بین زنان شایع تر است و میانگین سنی حدود 55 سال را دربر می گیرد. هموروئید از جمله اعضای بدن است به شکل بالشتک های عروقی در داخل کانال مقعد قرار دارند و به دفع کمک می کنند. طی این بیماری هموروییدها دچار التهاب و تورم شده، دارای حالت غیر طبیعی گشته و منجر به وقوع بیماری بواسیر، تورم و التهاب رگ ها در داخل مقعد می شوند.

دلایل بروز هموروئید:

علل ایجاد بواسیر یا همان همورویید دلایل متفاوتی دارد ولی معمولا از زور زدن در هنگام دفع مدفوع، چاقی و یا زایمان ناشی می شود. بررسی ها نشان داده شیوع این بیماری در بین افراد چاق بیش از سایرین است.ممکن است نیاز باشد شما با مراجعه به آزمایشگاه ،آزماش های لازم را انجام دهید.

علایم بیماری هموروئید:

احساس ناراحتی، درد، خارش و خونریزی از علایم این بیماری است و پیشنهاد پزشکان برای درمان این مشکل انجام عمل لیزر همورویید است.

عموما جراحی بواسیر یا هموروئید با لیزر برای افرادی تجویز می شود که به بواسیردرجه ۳و۴ دچار هستند.

بواسیریا هموروئید نوع 3: در این حالت با بیرون آمدن اجزای هموروئید از مقعد روبرو هستیم و آنها به جایگاه اصلی شان بازنمی گردند و بیماران با کمک دست خود آن بالشتک ها را به داخل هدایت کرده، درد و خونریزی رخ می دهد.

هموروئید

بواسیر یا هموروئید نوع 4: در مورد هموروئید نوع 4 بالشتک ها دائما بیرون از مقعد می باشند و به هیچ عنوان داخل آن بازنمی گردند در نتیجه بیمار درد بیشتر و خونریزی قابل توجهی را متحمل می شود. در این مورد مراجعه فوری به پزشک در اولویت است.

بهره گیری از عمل لیزر هموروئید آسان ترین و بی نقص ترین عمل برای برطرف نمودن مشکلات بواسیر است و این روش درمانی نسبت به جراحی های دیگر عوارض کمتری در پی داشته و بیمار می تواند زودتر به زندگی عادی خود بازگردد و در موارد کمی بستری و استراحت مطلق برای او تجویز خواهد شد.

لیزر هموروئید کار درمان و بهبودی بالشتکهای بواسیر را بدون آسیب رسانی به بافت های اطراف انجام داده و جراحت و خونریزی این عمل ناچیز و بسیار محدود است. ضمن این که راحتی عمل هموروئید لیزری با جراحی های دیگر قابل قیاس نیست. لیزر دستگاه گردش خون در آن ناحیه را ترمیم و شریانهای خونی را بهبود می بخشد. لازم به ذکر است که در حین این عمل احتمال سرایت امراض واگیردار خونی چون هپاتیت و ایدز به صفر می رسد و بهره گیری از لیزر در این مورد از ایمنی بالایی برخوردار است.

با تشکر مدیریت سایت آزمایشگاه پزشکی آریا

 

مقالات مرتبط
بهترین آزمایشگاه غربالگری

بهترین آزمایشگاه غربالگری

بهترین آزمایشگاه غربالگری در محدوده اندیشه و شهریار کدام آزمایشگاه است؟ انجام آزمایش های غربالگری چه ضرورتی دارد؟ در گذشته به علت نبود تکنولوژی لازم جهت آزمایشات دوران بارداری افراد نمی توانستند از...

هزینه آزمایش اسپرم

هزینه آزمایش اسپرم

هزینه آزمایش اسپرم مانند سایر خدمات آزمایشگاهی و پزشکی در شهر ها و مناطق مختلف، یکسان نیست. عوامل گوناگونی بر هزینه کلی و نهایی ازمایش اسپرم تاثیر گذاراست که در این مقاله به بررسی آنها پرداخته ایم....

آزمایش آمنیوسنتز

آزمایش آمنیوسنتز

آزمایش آمنیوسنتز برای نمونه گیری از مایع آمنیوتیک و سلول‌های رحم برای غربالگری جنین در دوران بارداری انجام میشود. مایع آمنیوتیک کودک را در دوران بارداری احاطه کرده و از آن محافظت می کند. آزمایش های...

دیابت چیست

دیابت چیست

دیابت یکی از بیماری‌های مزمن و شایع در سطح جهانی است؛ که اثرات و نشانه‌های آن می‌تواند بسیار متنوع باشد. در این مقاله به بررسی چیستی دیابت، نشانه‌ها، علت‌ها، موارد و مواقع تشخیص و درمان، اثرات بر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 18 =

تماس سریع