خانه » News » آزمایش خون در بارداری
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

آزمایش خون در بارداری

آزمایش خون در بارداری

یکی از آزمایش های معمول که در دوران بارداری صورت می گیرد آزمایش خون است برای انجام این آزمایش حتماً از پزشک خود سوال کنید که این آزمایش به صورت ناشتا باشد یا خیر ؟برای انجام این آزمایش نمونه ای از خون گرفته می شود و مورد بررسی قرار می گیرد  اگر این آزمایش  باتوجه به نسخه پزشک قرار است به صورت ناشتا باشد باید حتماً حداقل 8 ساعت قبل از آن چیزی نخورده باشید .در دوران بارداری هریک از نتایج از آزمایش خون می تواند به صورت زیر باشد .

گروه خون در بارداری :تعیین گروه خون در بارداری برای مشخص شدن وضعیت گروه خونی می باشد تا در حین زایمان در صورت نیاز خون تزریق شود .در واقع مشخص شدن گروه خونی مادر بسیار حساس و مهم می باشد .

بررسی قند خون :بررسی سطح خون در سه ماهه اول بارداری صورت می گیرد که با انجام دادن آزمایش خون مشخص می شود در صورتی که در سه ماه اول بین 130 تا 140 باشد نیاز است تست چالش گلوکز از مادر گرفته شود و حتماً باید در 24 تا 28 بارداری تکرار شود.

سطح هموگلوبین که با انجام آزمایش خون انجام می شود که در واقع آزمایشی برای کم خونی می باشد در صورتی که سطح هموگلوبین کمتر از 11 گرم باشد نشان دهنده این است که مادر  دچار کم خونی است و باید زیر نظر پزشک به سرعت درمان پیدا کند .

آهن :با توجه به نتایج بدست آمده از آزمایشهای خون در صورت نیاز پزشک برای شما قرص آهن تجویز می کند.

بیماری های آمیزشی : به منظور تشخیص بیماری های هپاتیت B یا HIV انجام می شود .

محافظت در مقابل سرخجه:در صورت که مادر پیش از بارداری به سرخجه مبتلا شده باشد به دلیل عوارض بسیار بدی که دارد امکان بارداری برای او وجود نخواهد داشت .

تیروئید :یکی از آزمایش های بسیار الزام و ضروری انجام آزمایش تیروئید است با توجه به تغییراتی که بر فیزیولوژیک و هومون که ایجاد می کند بسیار حائز اهمیت است .

برخی از خدمات آزمایشگاه آریا

نمونه گیری

بخش بیوشیمی

هورمون شناسی

بخش میکروبیولوژی

بخش سورولوژی

بخش هماتولوژی

راههای ارتباطی با آزمایشگاه پزشکی

شهر جدید اندیشه- فاز سه-خیابان آزادی-مجتمع آپادانا-آزمایشگاه آریا

02165565770-02165555770

 

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
آزمایش اسپرم

آزمایش اسپرم

در دنیای امروز، برای هر بیماری راه های درمان وجود دارد، که ناباروری افراد نیز شامل این موضوع می شود. ناباروری در مردان، از شایع ترین علل ناباروری می باشند. افرادی که مشکل ناباروری دارند زمانی که به...

  MCV در آزمایش خون چیست؟

  MCV در آزمایش خون چیست؟

به طور کلی آزمایش خون به منظور شناخت بسیاری از بیماری ها  به کار می رود. MCV یکی از مهمترین فاکتورهایی که درنتیجه آزمایش خون مورد بررسی قرار می گیرد که برای تشخیص بیماری هایی مانند تالاسمی یا...

اسید اوریک

اسید اوریک

در اثر خوردن مواد غذایی حاوی پروتئین ماده ای به نام پورین در بدن وارد به وجود می آید. پورین نوعی از اسید آمینه ای می باشد در صورتی که در بدن تجزیه شود باعث ایجاد اسید اوریک می شود. اسیداوریک به طور...

هزینه آزمایش اسپرم

هزینه آزمایش اسپرم

در دنیای امروز، برای هر بیماری راه های درمان وجود دارد، که ناباروری افراد نیز شامل این موضوع می شود. با تست مایع اسپرم، نمونه گیری در آزمایشگاه های مربوطه و طی دوره های درمان مشخص، متخصصین این...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع